Czwartek, 9.7.2020
Name days: Sylwia / Anatol / Weronika
Idź do strony głównej Żłobek Gminny w Nowych Skalmierzycach

Żłobek Gminny w Nowych Skalmierzycach

Smerfusie

Wersja do wydrukuWersja PDF

Drodzy Rodzice!!!

Opiekunkami w grupie Smerfów w roku szkolnym 2019/2020 są Paulina Dyc oraz Beata Pieczyńska.

Nad zdrowiem dzieci w żłobku czuwa pielęgniarka Małgorzata Molka.Zabawy proponowane dla rodziców z dziećmi

Z okazji "Dnia Flagi'' proponujemy wykonanie bardzo łatwej i przyjemnej pracy plastycznej obrazującej właśnie biało - czerwoną flagę Polski.

Do wykonania flagi potrzebujemy 20 płatków kosmetycznych, 10 z nich wspólnie z pociechami malujemy na kolor czerwony, a pozostałe 10 malujemy na kolor biały.  Wysuszone płatki przyklejamy do kartki w kształcie flagi.

Życzymy powodzenia:) 

Małe dzieci bardzo interesują się żywymi stworzeniami - lubią je oglądać, naśladować. Dlatego do zabaw warto zaprosić zwierzaki: plastikowe, pluszowe.

        Co to za zwierzę? Do zabawy potrzebne jest nagranie z odgłosami zwierząt. Zadaniem dziecka będzie rozpoznanie zwierzęcia po odgłosie jakie wydaje. Za każde odgadnięte zwierzę dziecko otrzymuje punkt.

 Budujemy zagrodęZróbcie ogrodzenie z plasteliny i zapałek, w środku "zasiejcie" włóczkowo-bibułkową trawę. Do zagrody zaproście krowę, owcę, konia i inne zwierzęta gospodarskie. Możecie zrobić je z plasteliny albo na rysować i wyciąć z kartonu.

Aby umilić czas przypomnijcie dobrze znaną Wam Rodzice i waszym pociechom piosenkę pt. „Stary Donald farmę miał..”

Wspólna zabawa w teatrzyk: Każda z naszych pociech ma swoją ulubioną książeczkę, bardzo miło i kreatywnie można spędzić czas przy tworzeniu wspólnego teatrzyka do ulubionego opowiadania. Można do tego wykorzystać domowe pluszowe misie lub samemu wykonać z kolorowego papieru bajkowe postaci. Radość ze wspólnej wykonanej pracy i wspólnej zabawy bezcenne.

Zabawy z czworakowaniem : Leniwe misie, ruchliwe misie. Dzieci czworakują na dywanie. Na hasło „leniwe misie” dzieci zwalniają ruchy, na hasło „ruchliwe misie” dzieci przyspieszają.

 Ćwiczenia oddechowe: Tańcząca bańka mydlana. Dzieci dmuchają banki mydlane tak, aby jak najdłużej utrzymały się w powietrzu.

Zabawa bieżna (z wykorzystaniem dowolnego podkładu muzycznego) 

Rodzic i dziecko tworzą parę, poruszają się po pokoju po kole, na hasło rodzica zmieniają kierunek ruch na przeciwny.

 Zabawy paluszkowe

Rodzic z dzieckiem, wskazują naprzemiennie recytując

„Ten grubiutki to jest Dziadzio a przy nim Babunia,

ten wysoki to jest Tato a przy nim Mamunia,

a to jest Dziecinka mała

a to Moja rączka cała! Tra la,la. la , tra la la la”

MIŁEJ ZABAWY!!!

Prosimy o przesyłanie zdjęć ze wspólnych zabaw i wykonanych prac plastycznych na adres

zlobek@noweskalmierzyce.pl

" Mamy pusto w brzuszku, dajcie nam okruszków,,," słowa ulubionej przez dzieci piosenki zachęcały Smerfy do zgłębiania wiedzy na tamat opieki nad ptaszkami i zwierzątkami leśnymi w zimie. 

A w pochmurne dni, różnorodne i kolorowe zajęcia rozweselały buzie wszystkich.

Zabawy konstrukcyjne wspaniale rozwijają wyobraźnię dzieci i doskonalą ich umiejętności twórcze, a masa solna to doskonały materiał do pracy – owoce, warzywa oraz serduszka przygotowane z okazji "Dnia Babci i Dziadka" ucieszyły Smerfy i ich Dziadków.

 "Piszemy" list do św. Mikołaja i zajadamy pyszne pierniczki!

 "My się słoty nie boimy i wesoło się bawimy!"

   Smerfy uwielbiają zajęcia muzyczne, uczą się sztuki relaksacji i chętnie doskonalą swoje umiejetności plastyczne - "bo zabawa ważna rzecz, żeby dobry humor mieć!"

Idzie, idzie Pani Jesień...

Witamy w grupie Smerfów..

Urodzinki Marysi

Galeria Zdjęć