Czwartek, 2.4.2020
Name days: Franciszek / Malwina / Władysław
Idź do strony głównej Żłobek Gminny w Nowych Skalmierzycach

Żłobek Gminny w Nowych Skalmierzycach

Dinusie

Wersja do wydrukuWersja PDF

Drodzy Rodzice!!!

Opiekunkami w grupie Dinusie w roku szkolnym 2019/2020 są Katarzyna Przybyła, Róża Janicka oraz Małgorzata Hawrot

Nad zdrowiem dzieci w żłobku czuwa pielęgniarka Małgorzata Molka.Proponowane zabawy dla rodziców z dziećmi

1. Zabawa ruchowa z elementami czworakowania "Kotki się bawią" 

Każde dziecko otrzymuje kulkę uformowaną z gazety . Nastepnie dzieci naśladują kotki. Na hasło kotki się poruszją na czworakach popychając przed sobą piłkę. Na hasło kotki spią dzieci zwijąja się w kłębek i kłada się na dywanie

2. Zabawa polegająca na wrzucaniu kulek do pojemnika. Kulki robimy razem z dzieckiem, rozdzieramy papier lub stare gazety, następnie tworzymy kulki. Stawiamy karton, garnek lub wiaderko i wyznaczamy linię, z której należy rzucić kulę do pojemnika, by wpadła do środka. Prosta zabawa, która daje dziecku dużo radości i ćwiczy koordynację ręka-oko.

3. Kolejna zabawa to zabawa usprawniająca rączki dziecka. Do zabawy tej potrzebujemy sznurek i makaron rurki- nawlekamy makaron na sznurek i robimy bransoletkę. Jeśli posiadamy guziki, to możemy nawlekać guziki na żyłkę. Oprócz sprawności dłoni ćwiczymy także cierpliwość u dziecka.

4.Zabawa “Wielkoludy i krasnale”. Do wykorzystania dźwięku może służyć grzechotka. Mama lub Tata uderza grzechotką, najpierw kilka razy powoli, wtedy dziecko (wielkolud) maszeruje z rękoma uniesionymi do góry. Następnie uderzamy szybko wtedy dziecko (krasnal) biega po dywanie, zabawę powtarzamy kilka razy.

MIŁEJ ZABAWY!!!

Prosimy o przesyłanie zdjęć ze wspólnych zabaw i wykonanych prac plastycznych na adres

zlobek@noweskalmierzyce.pl

Nasi solenizanci...

Urodzinki Ewy

Ja lubię tańczyć i malować

Galeria Zdjęć