Czwartek, 9.7.2020
Name days: Sylwia / Anatol / Weronika
Idź do strony głównej Żłobek Gminny w Nowych Skalmierzycach

Żłobek Gminny w Nowych Skalmierzycach

Dinusie

Wersja do wydrukuWersja PDF

Drodzy Rodzice!!!

Opiekunkami w grupie Dinusie w roku szkolnym 2019/2020 są Katarzyna Przybyła, Róża Janicka oraz Małgorzata Hawrot

Nad zdrowiem dzieci w żłobku czuwa pielęgniarka Małgorzata Molka.Proponowane zabawy dla rodziców z dziećmi

Praca plastyczna wydzieranka ''Flaga Polski"

Rodzic drukuje kontur Flagi Polskiej. Następnie daje swojemu dziecku wydrukowany kontur i porozdzierane na drobno kawałki czerwonego i białego papieru. Dziecko przy pomocy rodzica przykleja do kartki drobne kawałki papieru.

"Szukamy Misia" Proszę przygotować misia lub inną maskotkę. Chodzimy z maskotką po pokoju pokazujemy dziecku. Prosimy, aby dziecko odwróciło się do ściany, a my w tym czasie kładziemy maskotkę w widocznym miejscu np. Na oknie, na meblach, pod drzwiami. Dziecko musi znaleźć maskotkę. Celem zabawy jest rozwijanie spostrzegawczości dzieci. 

 

"Lustereczko, powiedz przecie..."Doskonałe ćwiczenia mięśni twarzy i języka, które pomogą  w rozwoju mowy u dziecka. Siadamy z dzieckiem naprzeciwko lustra - posyłamy całusy, robimy dziubki, śmieszne miny, próbujemy dotknąć językiem nosa i brody, oblizujemy usta, uśmiechamy się, robimy smutną minę.

 Zabawa ruchowa z elementami czworakowania "Kotki się bawią"  Każde dziecko otrzymuje kulkę uformowaną z gazety . Nastepnie dzieci naśladują kotki. Na hasło kotki się poruszją na czworakach popychając przed sobą piłkę. Na hasło kotki spią dzieci zwijąja się w kłębek i kłada się na dywanie

 Zabawa polegająca na wrzucaniu kulek do pojemnika. Kulki robimy razem z dzieckiem, rozdzieramy papier lub stare gazety, następnie tworzymy kulki. Stawiamy karton, garnek lub wiaderko i wyznaczamy linię, z której należy rzucić kulę do pojemnika, by wpadła do środka. Prosta zabawa, która daje dziecku dużo radości i ćwiczy koordynację ręka-oko.

 Kolejna zabawa to zabawa usprawniająca rączki dziecka. Do zabawy tej potrzebujemy sznurek i makaron rurki- nawlekamy makaron na sznurek i robimy bransoletkę. Jeśli posiadamy guziki, to możemy nawlekać guziki na żyłkę. Oprócz sprawności dłoni ćwiczymy także cierpliwość u dziecka.

Zabawa “Wielkoludy i krasnale”. Do wykorzystania dźwięku może służyć grzechotka. Mama lub Tata uderza grzechotką, najpierw kilka razy powoli, wtedy dziecko (wielkolud) maszeruje z rękoma uniesionymi do góry. Następnie uderzamy szybko wtedy dziecko (krasnal) biega po dywanie, zabawę powtarzamy kilka razy.

MIŁEJ ZABAWY!!!

Prosimy o przesyłanie zdjęć ze wspólnych zabaw i wykonanych prac plastycznych na adres

zlobek@noweskalmierzyce.pl

Nasi solenizanci...

Urodzinki Ewy

Ja lubię tańczyć i malować

Galeria Zdjęć