Czwartek, 2.4.2020
Name days: Franciszek / Malwina / Władysław
Idź do strony głównej Żłobek Gminny w Nowych Skalmierzycach

Żłobek Gminny w Nowych Skalmierzycach

Misie

Wersja do wydrukuWersja PDF

Drodzy Rodzice!!!

Opiekunkami w grupie Misiów w roku szkolnym 2019/2020 są Olga Zdziebkowska oraz Beata Pluta

Nad zdrowiem dzieci czuwa pielęgniarka Małgorzata Molka.Zabawy proponowane dla rodziców z dziećmi

1. Zabawa skarpetą

Zabawa skarpetą to łatwy sposób na zwiększenie świadomości dotykowej u dzieci.

Potrzebna będzie duża skarpeta i zwykłe przedmioty znalezione w domu (może to być grzebień, klucz, piłka, guzik, łyżka, gumka, ołówek, piłeczka, wstążka, cukierek).

W najprostszej wersji zabawy włóż do skarpety dwa przedmioty, na przykład grzebień lub kucz. Powiedz dziecku jakie przedmioty są wewnątrz, poproś żeby włożyło rękę do środka i bez podglądania wyciągnęło wskazaną rzecz. Zapytaj: „Czy możesz włożyć rękę do skarpety i bez zaglądania wyciągnąć klucz?”.

W wersji trudniejszej nie mów, jakie przedmioty znajdują się w skarpecie. Dziecko musi włożyć rękę do środka, wyczuć przedmiot i powiedzieć, co to jest.

Dziecko będzie miało większe poczucie kontroli i pewności siebie, jeżeli samo zbierze w domu przedmioty, które zostaną włożone do skarpety. Poproś dziecko, aby przedstawiło zabawę innym członkom rodziny i żeby oni również zgadywali, co jest w środku. Samo zbieranie różnych przedmiotów jest kolejnym ćwiczeniem dotykowym.

2. Trzy kubeczki

Klasyczna sztuczka wymagająca koncentracji polega na ustawieniu obok siebie trzech kubeczków i umieszczeniu drobnego przedmiotu pod jednym z nich. Mama bardzo wolno przesuwa kubeczki, a dziecko ma zgadnąć, pod którym ukryto cenny przedmiot. Zacznij od jednego niewielkiego przedmiotu i trzech identycznych papierowych lub plastikowych kubeczków. Pod jednym kubeczkiem schowaj drobiazg tak aby dziecko wszystko widziało. Potem przestawiaj kubeczki tak szybko, jak uznasz za właściwe.

W tej grze możesz w prosty sposób nagradzać koncentrację dziecka umieszczając pod kubeczkiem owocowego żelka lub monetę. Kiedy maluch prawidłowo odgadnie pod którym, otrzyma nagrodę z kubeczka.

Do zabawy z najmłodszymi dziećmi użyj kubeczków o rożnych rozmiarach lub kolorach. Powiedz, że nagroda kryje się pod czerwonym kubeczkiem, a nie pod niebieskim. Następnie przemieszaj kubeczki i sprawdź czy dziecko będzie potrafiło znaleźć czerwony kubek i zdobyć nagrodę!

3.Zabawa "Figurki z piłkami"

Maluch biega swobodnie po pokoju, podrzucając piłkę, na sygnał mamy zatrzymuje się w bezruchu, pokazując dowolną pozę z piłką

MIŁEJ ZABAWY!!!

Prosimy o przesyłanie zdjęć ze wspólnych zabaw i wykonanych prac plastycznych na adres

zlobek@noweskalmierzyce.pl


Wspólna zabawa z kolorowymi chustkami. Tańczyliśmy, machaliśmy, podrzucaliśmy, ukrywaliśmy się pod nimi…

Dużo się działo! Super zabawa!!!

Szykujemy zimowe rękawiczki oraz laurki dla kochanych dziadków.

Co raz bliżej święta...

Misie przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia dekorując piękną choinkę.  

Nasze spacery

Zabawy na dywane interaktywnym

Zabawy z piłkami

Misie uwielbiają wspólne zabawy z bańkami mydlanymi, jednocześnie tańcząc w rytm misiowych przebojów.

Dużą atracją na sali jest piękny basen z kolorowymi kuleczkami, którego nie chcą opuszczać.  

Galeria Zdjęć