Czwartek, 9.7.2020
Name days: Sylwia / Anatol / Weronika
Idź do strony głównej Żłobek Gminny w Nowych Skalmierzycach

Żłobek Gminny w Nowych Skalmierzycach

Misie

Wersja do wydrukuWersja PDF

Drodzy Rodzice!!!

Opiekunkami w grupie Misiów w roku szkolnym 2019/2020 są Olga Zdziebkowska oraz Beata Pluta

Nad zdrowiem dzieci czuwa pielęgniarka Małgorzata Molka.Zabawy proponowane dla rodziców z dziećmi

Praca plastyczna "Flaga Polski"

Aby zrobić flagę potrzebyjemy białą i czerwoną bibułę, klej, wykałaczki od szaszłyka, nożyczki oraz zwykłą kartkę A4.

Tak więc zabieramy się do pracy. 

Kartkę A4 składamy na połowę i mocno zaznaczamy brzeg. Następnie rozkładamy kartkę uzyskując zaznaczone dwie połowy. Przygotowyjemy paseczki z białej i czerwonej bibuły, które nastepnie tniemy na kwadraciki. Gdy mamy to wszystko przygotowane możemy robić flagę. Górną połowę kartki smarujemy klejem i przyklejamy do niej białe kwadraciki bibuły. Podobnie robimy z dolną połową kartki z tą różnicąże tam przyklejamy czerwone kwadraciki bibuły. Gdy wszystko dobrze wyschnie brzeg naszej flagi przyklejamy do dużej wykałaczki od szaszłyków.

"Klamerki na puszce"

Czasami trudności dziecka z używaniem rąk wynikają nie z braku zręczności, lecz z braku siły. Do walki z tym problemem wystarczają jedynie klamerki i plastikowa puszka czy pojemnik. Zazwyczaj używam klamerek ze sprężynką. Jednak jeżeli masz standardowe klamerki, które się tylko wsuwa, wprowadzisz do zabawy dodatkowo element ćwiczenia wzroku, bo nakładanie takich klamerek wymaga dobrej koordynacji oko – ręka. Przypnij klamerki dookoła krawędzi. Zabawa polega na zdjęciu wszystkich klamerek i przypięciu ich ponownie. Rozwijanie motoryki małej będzie dwa razy skuteczniejsze, jeżeli najpierw dziecko pomaluje klamerki farbą albo mazakami. Jeśli pomaluje klamerki jednym kolorem (bez wzorków), możesz to wykorzystać i mówić o wybranych barwach. Jeśli namaluje twarze, możecie nadać imiona swoim bohaterom. W takim przypadku zachęć dziecko do fantazji i kreatywności, kiedy będzie umieszczało postacie na pudełkowym zamku. Możesz całkowicie zmienić zasady tej zabawy. W klamerkę włóż kredkę, a potem chwyć ją pomiędzy paluch i drugi palec stopy. Sprawdź czy w ten sposób potrafisz coś narysować na kartce papieru.

Zabawa zimno, ciepło, gorąco - chyba znana wszystkim, a może nieco zapomniana zabawa, w której jedna osoba chowa jakiś nieduży przedmiot (może to być maskotka, autko, piłeczka), pozostałe osoby muszą go odnaleźć.

Ten kto schował "skarb" daje wskazówki, stopniując słowa - zimno, ciepło, informując poszukiwaczy, czy są blisko (ciepło, cieplej, gorąco), czy daleko (zimno, mróz). Ten kto odnajdzie skarb chowa go i zabawa zaczyna się odnowa..

 Zabawa skarpetą

Zabawa skarpetą to łatwy sposób na zwiększenie świadomości dotykowej u dzieci.

Potrzebna będzie duża skarpeta i zwykłe przedmioty znalezione w domu (może to być grzebień, klucz, piłka, guzik, łyżka, gumka, ołówek, piłeczka, wstążka, cukierek).

W najprostszej wersji zabawy włóż do skarpety dwa przedmioty, na przykład grzebień lub kucz. Powiedz dziecku jakie przedmioty są wewnątrz, poproś żeby włożyło rękę do środka i bez podglądania wyciągnęło wskazaną rzecz. Zapytaj: „Czy możesz włożyć rękę do skarpety i bez zaglądania wyciągnąć klucz?”.

W wersji trudniejszej nie mów, jakie przedmioty znajdują się w skarpecie. Dziecko musi włożyć rękę do środka, wyczuć przedmiot i powiedzieć, co to jest.

Dziecko będzie miało większe poczucie kontroli i pewności siebie, jeżeli samo zbierze w domu przedmioty, które zostaną włożone do skarpety. Poproś dziecko, aby przedstawiło zabawę innym członkom rodziny i żeby oni również zgadywali, co jest w środku. Samo zbieranie różnych przedmiotów jest kolejnym ćwiczeniem dotykowym.

Zabawa "Trzy kubeczki"

Klasyczna sztuczka wymagająca koncentracji polega na ustawieniu obok siebie trzech kubeczków i umieszczeniu drobnego przedmiotu pod jednym z nich. Mama bardzo wolno przesuwa kubeczki, a dziecko ma zgadnąć, pod którym ukryto cenny przedmiot. Zacznij od jednego niewielkiego przedmiotu i trzech identycznych papierowych lub plastikowych kubeczków. Pod jednym kubeczkiem schowaj drobiazg tak aby dziecko wszystko widziało. Potem przestawiaj kubeczki tak szybko, jak uznasz za właściwe.

W tej grze możesz w prosty sposób nagradzać koncentrację dziecka umieszczając pod kubeczkiem owocowego żelka lub monetę. Kiedy maluch prawidłowo odgadnie pod którym, otrzyma nagrodę z kubeczka.

Do zabawy z najmłodszymi dziećmi użyj kubeczków o rożnych rozmiarach lub kolorach. Powiedz, że nagroda kryje się pod czerwonym kubeczkiem, a nie pod niebieskim. Następnie przemieszaj kubeczki i sprawdź czy dziecko będzie potrafiło znaleźć czerwony kubek i zdobyć nagrodę!

Zabawa "Figurki z piłkami"

Maluch biega swobodnie po pokoju, podrzucając piłkę, na sygnał mamy zatrzymuje się w bezruchu, pokazując dowolną pozę z piłką

MIŁEJ ZABAWY!!!

Prosimy o przesyłanie zdjęć ze wspólnych zabaw i wykonanych prac plastycznych na adres

zlobek@noweskalmierzyce.pl

Wspólna zabawa z kolorowymi chustkami. Tańczyliśmy, machaliśmy, podrzucaliśmy, ukrywaliśmy się pod nimi…

Dużo się działo! Super zabawa!!!

Szykujemy zimowe rękawiczki oraz laurki dla kochanych dziadków.

Co raz bliżej święta...

Misie przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia dekorując piękną choinkę.  

Nasze spacery

Zabawy na dywane interaktywnym

Zabawy z piłkami

Misie uwielbiają wspólne zabawy z bańkami mydlanymi, jednocześnie tańcząc w rytm misiowych przebojów.

Dużą atracją na sali jest piękny basen z kolorowymi kuleczkami, którego nie chcą opuszczać.  

Galeria Zdjęć