Czwartek, 9.7.2020
Name days: Sylwia / Anatol / Weronika
Idź do strony głównej Żłobek Gminny w Nowych Skalmierzycach

Żłobek Gminny w Nowych Skalmierzycach

Krasnale

Wersja do wydrukuWersja PDF

Drodzy Rodzice!!!

Opiekunkami w grupie Krasnali w roku szkolnym 2019/2020 są Angelika Juszczak, Sylwia Choniawko oraz Agnieszka Bruzi.

Nad zdrowiem dzieci w żłobku czuwa pielęgniarka Małgorzata Molka.
Zabawy proponowane dla rodziców z dziećmi 

Zabawy z dzieckiem w domu są niezwykle potrzebne i pozwalają na miłe spędzenie czasu. Nie tylko rozwijają, ale też pozytywnie wpływają na relacje pomiędzy rodzicami a ich pociechą. A to ogromna wartość, która procentuje w przyszłości.

Praca plastyczna z okazji "Dnia Flagi"

Mamy dla Was  kreatywnych i prostych sposobów na tworzenie naszej narodowej flagi.

Tym razem jest to zabawa sensoryczna – przesypywanie ryżu.

Do wykonania będzie potrzebna butelka plastikowa, ryż oraz barwnik spożywczy lub bibuła czerwona, dzięki której zabarwimy ryż na czerwono.

Jak widzicie, wykonanie flagi z wykorzystaniem ryżu i butelki jest bardzo proste, rozwija kreatywność dzieci i daje możliwość do porozmawiania o naszych narodowych symbolach i świętach.

 

A może pobrudzimy rączki? "Rosnąca farba" to ciekawy i kreatywny pomysł na wspólną zabawę z dzieckiem.

Do malowania możemy użyć pędzelka, patyczka, paluszków, a nawet całej rączki. Dobra zabawa gwarantowana!  Do przygotowania rosnącej farby potrzebujemy: sól, mąkę i wodę- każdy z tych składników w takiej samej ilości. Mieszamy je ze sobą, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Otrzymaną masę rozdzielamy na kilka porcji, do każdej porcji dodajemy inny kolor farby plakatowej. Z uzyskanych farb tworzymy dzieła, po zakończeniu malowania prace wkładamy do mikrofalówki na około 30s tem.800.  Życzymy udanej zabawy:)

 Zabawa naśladujemy zwierzeta- Połóż przed dzieckiem obrazki przedstawiające zwierzęta gospodarstwa domowego i naśladujcie razem wydawane przez nie głosy. Poproś dziecko, żeby wskazało, jaki dzwięk wydaje konkretne zwierzę. Miłej zabawy:)

ZABAWY Z PIŁKĄ- piłka to doskonałe narzędzie do ćwiczenia zręczności. Oczywiście o wiele trudniej łapać niż rzucać.

MAGICZNE PUDEŁKO- musi być zamykane z małym otworem np.worek ze ściągaczem lub wiaderko z pokrywą. Włoż do środka różne przedmioty i pozwól dziecku na wyciąganie ich jeden po drugim, oglądanie i dotykanie. Pamiętaj, by za każdym razem powtarzać, jak dany przedmiot się nazywa.

 MINI TOR PRZESZKÓD- daje pole do popisu fantazji!!! Porozkładaj na podłodze poduszki, misie, piłeczki. Zabawa polega na omijaniu przeszkód, razem z dzieckiem postarajcie się pokonać taki tor od początku do końca. Zadbaj tylko o bezpieczeństwo malucha i nie ustawiaj przeszkód w pobliżu kanciastych mebli.

 ZABAWY PALUSZKOWE  "Małe rączki"

Małe rączki sobie klaszczą,
Czasem także się pogłaszczą
I w kolanka zastukają
No i dzieciom pomachają.

"Rączki robią klap klap klap"

Rączki robią klap klap klap
Nóżki robią tup, tup, tup
Tutaj swoją głowę mam
A na brzuszku bam bam bam

MIŁEJ ZABAWY!!!

GWARANCJA UŚMIECHU I OGROMNEJ ZABAWY!!!!

Czekamy na zdjęcia ze wspólnych zabaw w domu.

Zdjęcia można przesyłać na adres

 zlobek@noweskalmierzyce.pl

Ćwiczenie małej motoryki

Czytanie bajek dzieciom rozbudza ciekawość świata. Maluchy podczas słuchania uczą się nowych rzeczy, poznają dzielnych bohaterów i wyjątkowe miejsca. Każda przeczytana bajka sprawia, że dziecko chce wiedzieć więcej...

Zabawy sensoryczne w żłobku pobudzają zmysły, a także zachęcają dzieci do wąchania, dotykania oraz słuchania i poznawania świata wokół. Takie namacalne doświadczanie otoczenia zachęca dzieci do poznawania rozwoju i odkrywania. Maluchy w ten sposób poznają nie tylko siebie, ale także zjawiska zachodzące wokół nich, to wspaniały pomysł na oderwanie malucha od telewizora i spędzęnia aktywnie z nim czasu.

Gdy za oknem deszcz i plucha, 

a wiatr mocno w okno dmucha,

to my mile czas spędzimy i się w żłobku pobawimy.

Dary jesieni...

Wspieramy rozwój procesów integracji sensorycznej

Pierwsze chwile w żłobku

Galeria Zdjęć