Czwartek, 9.7.2020
Name days: Sylwia / Anatol / Weronika
Idź do strony głównej Żłobek Gminny w Nowych Skalmierzycach

Żłobek Gminny w Nowych Skalmierzycach

Motylki

Wersja do wydrukuWersja PDF

Drodzy Rodzice !!!

Opiekunkami w grupie Motylki w roku szkolnym 2019/2020 są Sylwia Stempin oraz Jolanta Banasiak

Nad zdrowiem dzieci w żłobku czuwa pielęgniarka Małgorzata Molka.Proponowane zabawy dla rodziców z dziećmi 

Praca plastyczna ''Flaga Polski'' z wykorzystaniem ryżu

Zabawa ruchowa „Kotek i myszka”- Do gry mogą Państwo wykorzystać myszkę, którą można uformować z papieru, bądź  narysować, myszkę należy schować  w dowolnym miejscu w pokoju, dziecko zamienia się w kotka. Jego zadaniem jest upolowanie myszki. Ważne żeby maluch naśladował kotka -chodził na czworakach, prężył się... Kiedy pojawi się pies (może nim być mama lub brat), kotek jak najszybciej wraca w bezpieczne miejsce (oznaczone kocykiem, na fotelu). Kiedy pies znika z pola widzenia, dziecko ponownie szuka myszki. Zabawa może trwać do momentu kiedy dziecko upoluje myszkę. Życzymy świetnej zabawy i wielu upolowanych myszek.

 

"Sprzątanie po zabawie" Każdy rodzic doskonale wie, że dzieci nie lubią sprzątać zabawek. Jednak jeśli ze sprzątania zrobimy fajną zabawę, sprawa prezentuje się już znacznie lepiej. Rezultatem takich zabaw może być wyrobienie u dziecka nawyku sprzątania po skończonej zabawieMożemy umówić się z dzieckiem, że trafia zabawkami do kosza. Innym pomysłem będzie konkurs "Kto zbierze więcej zabawek?" Wtedy zbieramy zabawki wspólnie z dzieckiem.

 "Zabawy z masą solną" -Tworzymy różne ksztrałty, figurki

-Ilustracja ulubionej bajki za pomocą własnoręcznie przygotowanej bezpiecznej dla dzieci masy solnej, którą dzieci uwielbiają. Wyklejamy na papierze (np. Świnka Peppa, słoneczko, kwiatki, zwierzątka) To wspaniała zabawa dla całej rodziny, nie tyko dla dzieci. Własnoręcznie zrobiona figurka będzie dla dziecka największym powodem do dumy i będzie najwspanialsza na świecie.

 "Namaluję wszystko co widzę za oknem, a może coś jeszcze…"- Przygotujmy miejsce tak, by dziecko nie musiało się martwić, że zabrudzi stół czy dywan( możemy stół nakryć gazetami). Przygotujmy farby, pędzle i kartki. Popatrzmy z dzieckiem za okno i namalujmy razem co widzimy za oknem, a może pozwólmy puścić wodze wyobraźni i namalujmy co chcielibyśmy zobaczyć. Przy okazji możemy pomalować wyschnięte już prace z masy solnej.

 "Kolorowe kanapeczki"- Ile smaczniej i weselej będzie kiedy razem przygotujemy kolorowe i bajkowe kanapeczki na śniadanie lub kolacje. Przygotujmy małe kanapeczki, masło, szyneczkę, serek żółty i biały, kolorowe warzywa, szczypiorek, pietruszkę, gotowane jajko i wszystko na co mamy ochotę. Wystarczy pokroić w fantazyjny sposób produkty i możemy zostać „malarzem kanapek”. Układajmy na kanapkach fantazyjne wzory, słoneczka, kwiatki i zwierzątka. Życzymy wspaniałej zabawy i smacznego!

 Zabawy paluszkowe "Wyliczanka z pieskami"

Wszystkie pieski spały (zaciskamy maluchowi piąstki lub pokazujemy swoje)

Pierwszy obudził się ten mały(otwieramy mały paluszek)

Mały obudził średniego, który spał obok niego (otwieramy drugi paluszek).

Gdy średni już nie spał, to duży też przestał (otwieramy trzeci palec).

Trzy pieski się bawiły, czwartego obudziły (otwieramy czwarty paluszek).

Cztery pieski szczekały, piątemu spać nie dały (otwieramy kciuk i machamy całą dłonią).

Życzymy wspaniałej zabawy i nie zapomnianych chwil, by ten czas upłynął dzieciom na, beztroskiej i wesołej zabawie!!!

Prosimy o przesyłanie zdjęć ze wspólnych zabaw i wykonanych prac plastycznych na adres

zlobek@noweskalmierzyce.pl

W zimowe styczniowe dni poza spacerkami uwielbiamy zabawy w sali

Mam już 3 latka

Jesteśmy tacy mali, ale bardzo zdolni...

Jesień lubimy i świetnie się bawimy

Jesień, jesień owoce nam niesie

Witamy w grupie motylki

Galeria Zdjęć