Sunday, 1.8.2021
Name days: Jarosław / Justyna / Nadia
Idź do strony głównej Żłobek Gminny w Nowych Skalmierzycach

Żłobek Gminny w Nowych Skalmierzycach

Dzień Polskiej Niezapominajki

Wersja do wydrukuWersja PDF

Niezapominajki to są kwiatki z bajki!

Rosną nad potoczkiem, patrzą rybim oczkiem.

Gdy się płynie łódką, śmieją się cichutko

I szepcą mi skromnie „Nie zapomnij o mnie”.

Niezapominajka uczy serdeczności i popularyzuje piękną polską przyrodę. Na Święto Niezapominajki wybrano dzień 15 maja. W tym dniu sadzi się w ogrodach, na balkonach małe niebieskie kwiatki, które mówią: „nie zapomnij o miejscu, w którym żyjesz, o tradycji i przyrodzie”.

My Święto Niezapominajki obchodziliśmy troszkę później, bo 17 maja. W naszym żłobku był to również „Dzień niebieski”, maluszki przyszły do żłobka ubrane  na niebiesko. Była to okazja do znakomitej zabawy, ale też do zdobycia nowej wiedzy o środowisku naturalnym i jego ochronie. 

Panie przybliżyły dzieciom znaczenie tego święta i jaki sens mają jego obchody. Dzieci rozwiązywały zagadki o kwiatkach, bawiły się i tańczyły przy piosence „Zapominalska niezapominajka”, wykonały prace plastyczne oraz  zasadziły sadzonki wdzięcznych niezapominajek. Będą nam one przypominać, jak ważne jest dbanie o przyrodę.

Mamy nadzieję, że to urocze Święto Niezapominajki, przyczyni się do rozbudzania w dzieciach i nas samych szacunku do przyrody i rozwijania świadomości ekologicznej.

Grupa motylki

Grupa smerfy

Grupa dinusie

Grupa krasnale

Grupa gumisie

Galeria Zdjęć